0

علم و فناوری

آلپاین ۱۱۰a، زیباترین خودروی نمایشگاه پاریس – مجله خبری مهندسان

بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ در ۷:۲۸ ب.ظ توسط

وبسایت عصر ایران: این برند که هم‌اکنون در حال کار روی ساخت یک خودروی کوپه اسپورت است در آینده کراس‌اوور کامپکت پرفورمنسی برای رقابت با پورشه ماکان خواهد ساخت
در روزهای قبل پاریس، میزبان یکی از هنری‌ترین جشنواره‌های خودرو در جهان بود. در این جشنواره هنری یک هیأت ژوری با دقت بسیار، زیباترین‌ها را انتخاب خواهد کردند و جوایزی را به برترین و زیباترین کانسپت، تبلیغ خودرو، خودروی تولیدی و آینده‌نگری خودروسازان اهدا می‌کند.

به گزارش “اتواکسپرس”، آلپاین همواره  یکی از نمادهای زیبایی بین خودروهای اروپایی بوده است و از سال گذشته میلادی کمپانی سازنده تلاش کرده تا بر جذابیت بیشتر آن بیفزاید به همین دلیل نسخه ۱۱۰ a را ارائه کرد.

آلپاین ۱۱۰a، زیباترین خودروی نمایشگاه خودرویی پاریس

پلتفرم و بدنه به‌منظور دستیابی به وزن کم و مقاوت هرچه بیشتر، تماماً از جنس آلومینیوم هستند. تیم مهندسی آلپاین نیز تلاش‌هایی برای کاهش وزن این کوپه داشته است.
 در سی و سومین جشنواره بین‌المللی خودروی پاریس خودروی آلپاین ۱۱۰ aبه عنوان زیباترین خودروی سال انتخاب شد.

تنها قلب تپنده در دسترس برای آلپاین A110 نمونه ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری توربویی است که در میانه خودرو قرار گرفته و با رنو مگان RS جدید یکسان است. این پیشرانه قدرت ۲۵۲ اسب بخاری و گشتاور ۳۲۰ نیوتون متری داشته و باعث می‌شود شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودروی زیبای فرانسوی تنها در ۴٫۵ ثانیه ثبت شود و البته بتواند به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت نیز دست یابد.

آلپاین ۱۱۰a، زیباترین خودروی نمایشگاه خودرویی پاریس

این برند که هم‌اکنون در حال کار روی ساخت یک خودروی کوپه اسپورت است در آینده کراس‌اوور کامپکت پرفورمنسی برای رقابت با پورشه ماکان خواهد ساخت. اطلاعات زیادی درباره خودروی شاسی بلند این برند در دسترس نیست اما ظاهراً آلپاین از پلتفرم‌های رنو برای وزن کم خودرو بهره خواهد برد.
وبسایت عصر ایران: این برند که هم‌اکنون در حال کار روی ساخت یک خودروی کوپه اسپورت است در آینده کراس‌اوور کامپکت پرفورمنسی برای رقابت با پورشه ماکان خواهد ساخت.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید