0

اخبار روز

آمریکا بمب افکن‌های مافوق صوت به قطر اعزام کرد + بارش برف و باران در شهر‌های شمالی کشور – مجله خبری مهندسان

فروردین ۲۲, ۱۳۹۷ در ۹:۵۸ ق.ظ توسط

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری اسپوتنیک روسیه چهارشنبه شب گزارش داد: آمریکا بمب افکن های مافوق صوت «بی -۱ لنسر» را راهی پایگاه هوایی العدید قطر کرد
این مقامات توضیح داده اند که بمب افکن های بی- ۵۲ پس انجام بیش از یکهزار و ۸۰۰ ماموریت هوایی علیه مواضع گروه های تروریستی وپرتاب یکهزار و ۲۰۰ بمب در سوریه، عراق و افغانستان خاک قطر را ترک می کنند.

مقامات نظامی آمریکا دراین باره گفته اند که بمب افکن های بی-۱ لنسر در عملیات مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه شرکت داشته اند.

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری اسپوتنیک روسیه چهارشنبه شب گزارش داد: آمریکا بمب افکن های مافوق صوت «بی -۱ لنسر» را راهی پایگاه هوایی العدید قطر کرد.

 اسپوتنیک به نقل از ستاد مرکزی ارتش آمریکا مدعی شد: جنگنده بمب افکن های بی- ۱ لنسر از پایگاه هوایی «السورث» در داکوتای جنوبی آمریکا عازم قطر شدند که جانشین بمب افکن های بی-۵۲ استراتوفورترس شوند، که از سال ۲۰۱۶ در منطقه فعالیت داشته اند.

این گروه از بمب افکن های بی- ۱ لنسر دومین سری از این نوع هواپیمای جنگی است که عازم قطر می شوند، پیشتر و در اواخر مارس ۲۰۱۷ ( (۱۰/۱۱ اسفند ۹۵) دو فروند از این بمب افکن ها وارد پایگاه هوایی العدی دوحه شده بود.

——————-

خبرگزاری میزان: برف و باران اکثر محور‌های شهر‌های شمالی کشور را در برگرفت و منجر به کاهش دید در جاده‌ها شده است

براساس اعلام پلیس راه راهور ناجا، امروز شرایط جوی در ارتفاعات محور‌های هراز و کندوان در وضعیت بارش برف قرار دارد. لازم به ذکر است در اکثر محور‌های استان‌های مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و اصفهان سامانه بارش پراکنده باران حاکم است و این روند در استان‌های گیلان در محور رشت -لاهیجان و فارس شمال در محور شیراز-کازرون نیز ادامه دارد.

خبرگزاری میزان: برف و باران اکثر محور‌های شهر‌های شمالی کشور را در برگرفت و منجر به کاهش دید در جاده‌ها شده است.

گفتنی است مه گرفتگی در استان‌های مازندران در محور‌های فیروزکوه محدوده گدوک، کرج-چالوس در محدوده، ولی آباد، هراز در گردنه امامزاده هاشم و محور کیاسر-سمنان منجر به کاهش دید شده و این شرایط در استان خراسان رضوی در محور امام قلی –درگز گردنه تیوان نیز حاکم است بناراین به رانندگان توصیه می شود با توجه به شرایط جوی، امکانات گرمایشی و تجهیزات لازم را به همراه داشته و با احتیاط رانندگی کنند.

شایان ذکر است سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

همچنین وزش شدید باد اکثر محور‌های استان‌های خراسان جنوبی و محور تربت حیدریه به مشهد در استان خراسان رضوی را در برگرفته است.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید