0

اخبار روز

انتقاد از اظهارنظر افراد غیرمجتهد درباره حجاب + فرضیه قتل آستوری رد شد – مجله خبری مهندسان

فروردین ۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۶ ب.ظ توسط

خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حجاب واجب الهی است، گفت: افراد غیرمجتهد نباید درباره حجاب که جزو مسلمات دین است اظهار نظر کنند

وی تأکید کرد: حجاب جزو مسلمات دین است و در قرآن کریم آیه‌های زیادی در این مورد وجود دارد.

واجب الهی اختیاری نیست

وی افزود: علامه طباطبایی هیچ وقت «من من» نمی‌کرد ولی کلمه «نمی‌دانم» خیلی بر زبان ایشان جاری بود.

وی اضافه کرد: همان طور که روحانیت در مسائل فیزیک و شیمی و علوم دیگر اظهار نظر نمی‌کند دیگران هم نباید در مورد حلال و حرام و مسائل دینی که در آن علم ندارند دخالت کنند.

آیت الله سبحانی با تأکید بر اینکه اظهار نظر در مورد حجاب نباید از سوی افراد غیرمجتهد باشد، اضافه کرد: چیزی که حرام است اجباری بودن و نبودن آن معنایی ندارد.

خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حجاب واجب الهی است، گفت: افراد غیرمجتهد نباید درباره حجاب که جزو مسلمات دین است اظهار نظر کنند.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به سفارشی از امام خمینی(ره) به روحانیت، اظهار داشت: ایشان می‌فرمودند مبادا روحانیون در کاری دخالت کنند که صلاحیت آن را ندارند.

 آیت الله العظمی جعفر سبحانی صبح چهارشنبه در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: انسان اگر چیزی را بلد نیست نباید در مورد آن اظهار نظر کند.

——————-

خبرگزاری تسنیم: نتایج اولیه کالبدشکافی پیکر داویده آستوری، مدافع میانی فقید تیم فوتبال فیورنتینا که صبح یکشنبه بدن بی‌جانش در هتل محل اقامت این تیم در شهر اودینه پیدا شد، نشان می‌دهد که مرگ او طبیعی و به‌علت از کار افتادن قلب بوده است

دی‌نیوکولو، دادستان ارشد شهر اودینه در این خصوص به شبکه رای ایتالیا گفت: بر اساس نتایج معاینات و کالبدشکافی صورت‌گرفته در تاریخ ۶ مارس سال ۲۰۱۸ روی پیکر داویده آستوری، اعلام می‌شود که دلیل مرگ او با مشکلات قلبی عروقی مرتبط و به‌احتمال زیاد در نتیجه کاهش تعداد ضربان قلب و گرفتگی عروق بوده است.

خبرگزاری تسنیم: نتایج اولیه کالبدشکافی پیکر داویده آستوری، مدافع میانی فقید تیم فوتبال فیورنتینا که صبح یکشنبه بدن بی‌جانش در هتل محل اقامت این تیم در شهر اودینه پیدا شد، نشان می‌دهد که مرگ او طبیعی و به‌علت از کار افتادن قلب بوده است.

همان‌طور که در ابتدا هم اعلام شده بود، آستوری ۳۱ساله به‌دلیل سکته قلبی جان خود را از دست داده است، هرچند برخی منابع خبری فرضیه قتل وی را هم مطرح کردند که این فرضیه کاملاً رد شد.

دی‌نیوکولو در ادامه تأکید کرد که تحقیقات روی پرونده مرگ آستوری ادامه خواهد داشت و انتشار گزارش نهایی درباره این پرونده ممکن است دو ماه به‌طول بینجامد.

پیکر کاپیتان فقید فیورنتینا فردا (پنجشنبه) در فلورانس به خاک سپرده خواهد شد.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید