0

اخبار روز / سیاسی

تردد عادی در مرز خسروی جریان دارد + قاسمی: بحران یمن نشان‌ از استیصال ریاض است – مجله خبری مهندسان

آذر ۹, ۱۳۹۶ در ۹:۵۱ ب.ظ توسط

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) گفت: تردد عادی در مرز خسروی جریان دارد و بازرگانان می توانند از این مرز به صورت عادی برای سفر به عراق استفاده کنند
وی اظهار داشت: تا ۲۳ آبان ماه تردد کامیون ها بجز کامیون های حامل مواد فاسد شدنی، از سه مرز شلمچه، مهران و چزابه ممنوع است ولی در مرز خسروی تردد بصورت عادی جریان دارد.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) گفت: تردد عادی در مرز خسروی جریان دارد و بازرگانان می توانند از این مرز به صورت عادی برای سفر به عراق استفاده کنند.
 حسین ذوالفقاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیش از این اعلام شده بود که امسال و برای سهولت سفر زائران اربعین به عتبات عالیات مرز خسروی نیز به سه مرز شلمچه، چزابه و مهران افزوده شده است، گفت: متاسفانه دولت عراق براساس ملاحظاتی امنیتی اعلام کرد که از این مرز زائران اربعین نمی توانند عبور کنند.

گمرک جمهوری اسلامی نیز روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد که عبور کامیون ها تا ۲۳ آبان ماه از چهار مرز، خسروی، مهران، چزابه و شلمچه ممنون است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: این تصمیم به دلیل حجم بالای خودرو در این سه نقطه مرزی و جهت جلوگیری ترافیک در محل های ورودی در مرز گرفته شده است.

شهریار حیدری درباره عدم استقرار نیروهای عراقی در مرز خسروی و انجام نشدن تردد زائرین اربعین از این مرز با توجه به اینکه پیش از این اعلام شده بود، زائران می توانند از این مرز عبور کنند، اظهار داشت: تردد عادی در مرز خسروی در جریان است و ما با کشور عراق در این مرز مراودات و رفت و آمد عادی و بازرگانی داریم و همچنان تجار و بازرگانان می توانند از این مرز بصورت عادی برای سفر به عراق استفاده کنند.

——————-
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه گفت: تشدید بمباران‌های مناطق مسکونی، استمرار محاصره و بستن راه‌های دریایی، زمینی و هوایی یمن و عدم اجازه ورود کمک‌های انساندوستانه نشان دهنده استیصال سعودی‌هاست
سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از سکوت جامعه بین‌المللی در قبال این جنایات و فجایع ناشی از حملات بی وقفه و شبانه روزی هواپیماهای عربستان سعودی به مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی و جلوگیری از دسترسی سازمان‌ها و نهادهای مسئول بین‌المللی در امر امدادرسانی به این کشور، گفت: این‌گونه اقدامات نقض صریح اصول و قواعد حقوق بشردوستانه است و از سازمان ملل و کشورهای موثر در بحران یمن می‌خواهیم تلاش‌های خود برای توقف فوری حملات را افزایش و تدابیر و اقدامات لازم، فوری و موثری را برای حفاظت از جان و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان، انجام دهند.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه گفت: تشدید بمباران‌های مناطق مسکونی، استمرار محاصره و بستن راه‌های دریایی، زمینی و هوایی یمن و عدم اجازه ورود کمک‌های انساندوستانه نشان دهنده استیصال سعودی‌هاست.
 بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه حملات هواپیماهای عربستان سعودی به منازل مسکونی در شهر حجه یمن را که منجر به کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر از شهروندان بی‌گناه یمنی شد، شدیدا محکوم و با خانواده قربانیان این حملات ابراز همدردی کرد و افزود:  تشدید بمباران‌های  مناطق مسکونی،  استمرار محاصره  و بستن راه‌های دریایی، زمینی و هوایی یمن و عدم اجازه ورود کمک‌های انساندوستانه و مایحتاج زندگی مردم عادی توسط عربستان سعودی، نشان دهنده درماندگی و ناکامی این کشور در رسیدن به اهداف خود از تجاوز به یمن است.  

برچسب‌ها,

پاسخ دهید