0

اخبار روز / اقتصادی

فنونی‌زاده: در دربی، دور قهرمانی می‌زنیم + ارز در سال ۹۷ تک نرخی می‌شود؟ – مجله خبری مهندسان

بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ در ۵:۱۶ ب.ظ توسط

خبرگزاری فارس: مرتضی فنونی‌زاده در مورد پیروزی ۳ بر صفر پرسپولیس مقابل نفت آبادان گفت: صنعت نفت فقط در جام حذفی توانست پرسپولیس را در ضربات پنالتی شکست دهد، وگرنه این تیم همیشه مقابل پرسپولیس بازنده است
این پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: پرسپولیس وقتی در مقابل نفت آبادان تا دقیقه ۶۰، ۳ بر صفر از حریف پیش است، بهتر است به بازیکنان جوانی مثل طاهرخانی، علوان‌زاده و حتی دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس بازی بدهد، زیرا در لیگ قهرمان می‌شویم و با صلابت هم پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود.

وی افزود: فقط از برانکو یک درخواست دارم، اینکه به همه بازیکنان پرسپولیس بازی بدهد، زیرا هفته آینده سرخپوشان باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند و همه بازیکنان پرسپولیس را در این جام نیاز داریم، اکنون مسلمان دو بازی است که نیمکت‌نشین شده و ۱۵ روز است که این بازیکن از شرایط بازی دور است. بهتر است برانکو به همه بازیکنان حتی اگر شده یک نیمه بازی بدهد.

خبرگزاری فارس: مرتضی فنونی‌زاده در مورد پیروزی ۳ بر صفر پرسپولیس مقابل نفت آبادان گفت: صنعت نفت فقط در جام حذفی توانست پرسپولیس را در ضربات پنالتی شکست دهد، وگرنه این تیم همیشه مقابل پرسپولیس بازنده است. شاگردان برانکو بسیار منسجم و تاکتیکی بازی می‌کنند و در این فصل پرسپولیس ۵، ۶ هفته قبل از پایان لیگ و در دربی دور قهرمانی خواهد زد.

فنونی‌زاده در مورد بازی با نسف‌قارشی ازبکستان گفت: پرسپولیس سه‌شنبه آینده باید اولین مسابقه‌اش را در لیگ قهرمانان با این حریف برگزار کند، البته بازی سختی است، ولی با حمایت هواداران، پرسپولیس برنده خواهد شد. سرخپوشان در دور مقدماتی لیگ قهرمانان مشکلی نخواهند داشت.

——————-
خبرآنلاین: بهروز هادی‌زنوز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان یکسان‌سازی نرخ ارز فراهم است؟ اظهار داشت: «یکسان‌سازی نرخ ارز به این معناست که شما نرخی را اعلام کنید که بازار در آن نرخ به تعادل برسد
این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: «دولت یا باید از نرخ ارزی که اعلام کرده، دفاع کند که ذخایر کافی ندارد در بازار بریزد، یا این‌که به افزایش قیمت ارز تن بدهد که آن زمان انتظارات تورمی بالا می‌رود و از آن طرف، نرخ تورم افزایش می‌یابد و این موضوع نارضایتی مردم را ایجاد می‌کند.»

وی افزود: «به این معنا که با توجه به نقدینگی فراوانی که به اقتصاد تزریق شده و کاهش نرخ سود بانکی، این خطر وجود دارد که اگر سرعت گردش پول افزایش پیدا کند، چون در بازار دارایی‌های دیگر رکود وجود دارد، هجوم برای خرید ارز افزایش پیدا کند.»

هادی‌زنوز خاطرنشان کرد: «این در حالی است که اتاق‌های بازرگانی تمایل دارند نرخ ارز بالا رود، چون صادرات افزایش می‌یابد. اما بعد دیگر این است که رفاه مردم و دستمزدهای واقعی پایین می‌آید.»

خبرآنلاین: بهروز هادی‌زنوز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان یکسان‌سازی نرخ ارز فراهم است؟ اظهار داشت: «یکسان‌سازی نرخ ارز به این معناست که شما نرخی را اعلام کنید که بازار در آن نرخ به تعادل برسد. در مواقع لزوم نیز مداخله‌ای صورت می‌گیرد.»
این کارشناس اقتصادی متذکر شد: «به نظر نمی‌رسد یکسان‌سازی نرخ ارز در سال آینده رخ دهد.»

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید