0

اخبار روز

پژمان‌فر: وزیر ارتباطات را به مجلس می‌کشیم – مجله خبری مهندسان

اسفند ۲۸, ۱۳۹۶ در ۹:۱۳ ب.ظ توسط

انتخاب: حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد درباره مسئله ساماندهی نرم‌افزارهای پیام‌رسان و ایجاد و توسعه پیام‌رسان‌های داخلی اظهار داشت: همه کشورهای دنیا برای مسئله فضای مجازی و به ویژه پیام‌رسان‌ها، یک تدبیر جدی کرده‌اند، اما هیچ کشوری مانند ما در این حوزه نابسامان نیست، به این شکل که هیچ‌گونه اعمال حاکمیتی در این عرصه وجود نداشته باشد
این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای جلب اعتماد مردم موثر است، ابراز داشت: قطعا بهترین ابزار ممکن در حال حاضر صداوسیما است و متاسفانه تاکنون در این زمینه عملکرد مطلوبی نداشته است.

وی افزود: در صورتی که این مسئله با جدیت و به صورت روشن دنبال نشود، حتماً پیگیری خواهیم کرد و وزیر ارتباطات را برای توضیح به مجلس می‌آوریم تا تکلیف این مسئله روشن شود.

پژمانفر با تأکید بر اینکه مجلس از این مسئله نخواهد گذشت، اظهار داشت: مخصوصاً بعد از یکبار قطع و وصلی که در تلگرام پیش آمد، انتظار ما به عنوان نمایندگان مردم این است که برنامه مشخص و منسجمی در رابطه با توسعه و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی داشته باشند و این مسئله را با جدیت دنبال کنند.

زهرا ساعی ادامه داد: در کنار پشتیبانی فنی و زیرساختی که می باید توسط دولت انجام شود، مسئله مهمتر دیگری هم برای تقویت پیام رسانهای داخلی مطرح است و آن هم اعتماد سازی در بین مردم و تبلیغات است.

انتخاب: حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد درباره مسئله ساماندهی نرم‌افزارهای پیام‌رسان و ایجاد و توسعه پیام‌رسان‌های داخلی اظهار داشت: همه کشورهای دنیا برای مسئله فضای مجازی و به ویژه پیام‌رسان‌ها، یک تدبیر جدی کرده‌اند، اما هیچ کشوری مانند ما در این حوزه نابسامان نیست، به این شکل که هیچ‌گونه اعمال حاکمیتی در این عرصه وجود نداشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نتیجه چنین وضعیتی این می‌شود که این فضا از دست ما می‌رود و این مسئله اقتضا می‌کند که برای آن تدبیری داشته باشیم؛ بهترین تدبیر هم این است که به سمت پیام‌رسان‌های داخلی و تقویت و توسعه آنها پیش‌ برویم.

ساعی ادامه داد: همانطور که امام راحل(ره) تاکید داشتند، صداوسیما یک دانشگاه است و مردم انتظار دارند رسانه ملی با صداقت و با پرهیز از سیاست زدگی به مسائل و رویدادهای کشور بپردازد.

انتقاد از معطوف شدن رسانه ملی بر روی تبلیغات پیام رسان خودش

از سوی دیگر، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ناطقان ضمن اشاره به وظیفه همه دستگاه ها برای حمایت از پیام رسانهای داخلی گفت: در تمام دنیا ترجیح کشورها برای استفاده از شبکه های مجازی “بومی” است و در ایران هم لازم است همه تلاش کنند تا اطلاعات و حریم خصوصی مردم از دسترس بیگانگان خارج شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به بی‌نتیجه‌ ماندن طرح ایجاد «شبکه ملی اطلاعات» تا امروز گفت: متأسفانه در آن حوزه هم شاهد اتفاق جدیدی نیستیم و این نکته که در یک خلاء اراده در این عرصه قرار داریم، نگرانی ما را روز به روز بیشتر می‌کند و این مسئله هم ایجاب می‌کند که به صورت جدی با وزیر ارتباطات و مسئولان دولت وارد گفتگو شویم و توضیح بخواهیم.

وی افزود: با وجود اینکه شخص وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبلاً اعلام می‌کرد که ما در اجازه دادن به توسعه تلگرام، این تفاهم را با مسئولان این نرم‌افزار کرده‌ایم تا مدیریت ما را در این فضا به نوعی اعمال کنند، اما گذشت زمان هم نشان داده است که هیچ ترتیب اثری نداده‌اند و امروز متأسفانه به صورت شفاف اعلام می‌کنند که اعمال مدیریت صاحبان تلگرام بر اساس تشخیص خودشان و ملاک‌ها و معیارهایی که دارند، صورت می‌گیرد.

نماینده مردم تبریز با انتقاد از معطوف شدن رسانه ملی بر روی تبلیغات پیام رسان مربوط به خودش گفت: صداوسیما باید علاوه بر سروش که متعلق به خودشان است، بدون تبعیض به برندسازی همه پیام رسانهای داخلی بپردازد و بجای منافع سازمانی، منافع ملی را در نظر داشته باشد.

برچسب‌ها

پاسخ دهید